شما اینجا هستید >   صفحه اصلی
 
اولین کنگره کارشناسان رادیوتراپی ایران

تاريخ خبر :  13/5/1395 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  509

اولین کنگره علمی کارشناسان رادیوتراپی ایران در مرداد ماه سال جاری به همت انجمن رادیوتراپی ـ انکولوژی ایران و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری انجمن علوم پرتونگاری ایران، زمان برگزاری این کنگره ی یک روزه از ساعت 8:30 تا 14 روز پنجشنبه هفتم مرداد و محل برگزاری آن تالار مرکز تصویربرداری مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) تهران خواهد بود.
بر اساس این گزارش؛ شرکت در این برنامه برای علاقمندان آزاد خواهد بود و دانش آموختگان رشته های رادیوتراپی، رادیولوژی و فیزیک پزشکی با شرکت در این برنامه از امتیاز بازآموزی نیز برخوردار خواهند بود.
گفتنی است ثبت نام بصورت حضوری در روز برنامه انجام می شود و گواهینامه های شرکت در برنامه از طریق حساب کاربری سامانه آموزش مداوم برای شرکت کنندگان ظرف مدت سه هفته پس از کنگره قابل دسترسی خواهد بود. همچنین دارا بودن حساب کاربری در سامانه جامع آموزش مداوم برای برخورداری از امتیاز این برنامه الزامی است.

اولین کنگره علمی کارشناسان رادیوتراپی ایران در 14 مرداد ماه سال جاری در محل تالار مرکز تصویربرداری مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) تهران به همت انجمن رادیوتراپی ـ انکولوژی ایران و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

در این کنگره که با استقبال کم نظیر شرکت کنندگان رو به رو شد، جناب آقای صدیق به عنوان نماینده کارشناسان رادیوتراپی در انجمن علوم پرتونگاری ایران با اکثریت آرا منتصب شد.

دکتر مهدی عقیلی متخصص رادیوتراپی انکولوژی و دبیر علمی کنگره افزود: سابقه پرتو درمانی درکشور ما بیشتر از تمام کشورهای همسایه حتی ترکیه است، اما به علت برخی مسایل مانند تحریم از لحاظ تجهیزات با کمبود مواجه هستیم و گرنه در زمینه علمی از دنیا عقب نیستیم.

آقای حسن نصرتی کارشناس ارشد رادیوبیولوژی با تاکید بر اینکه تعداد فارغ التحصیلان رشته رادیوتراپی در کشور مازاد بر نیاز مراکز درمانی است افزود: باید انجمن علمی رادیوتراپی آنکولوژی، دانشگاه ها و مراکز خصوصی با یکدیگر همکاری داشته باشند تا تعداد فارغ التحصیلان این رشته با نیاز موجود در کشور مطابقت داشته باشد.

نصرتی در خصوص اینکه با برداشته شدن تحریم ها دستگاه های پیشرفته رادیوتراپی وارد کشور شده، اظهار داشت: با ورود دستگاه های جدید و تکنیک‌های نوین رادیوتراپی نیاز به آموزش و افزایش سطح علمی کارشناسان رادیوتراپی بوده و به همین دلیل این کنگره موجب ارتقای سطح علمی و عملی کارشناسان می شود.     

بازگشت